FÓRUM SGA
Rozhovory
9.8.2008 - Robert Picardo Interview

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis.
Herecký veterán Robert Picardo mluví o tom, jak roli původně získal, jak se Woolsey během let měnil a jak se tato role liší od role Doktora ve Star Trek: Voyager.

» přečíst interview


layout

20.7.2008 - Alan McCullough Interview

Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod, například „Prototype“, „Stronghold“ či „Insiders“. V Atlantis je mimo jiné také autorem epizod „Tabula Rasa“ a „The Seer“. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.
V rozhovoru pro GateWorld mluví hlavně o scénářích pro novou sérii a o několika dalších příbězích, které by rád napsal.

» přečíst interview


layout

20.4.2008 - David Hewlett Interview

Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série.

Tento velmi vtipný a zajímavý rozhovor s Davidem Hewlettem dělal Mark Wilson a pro sga-project.com jej přeložila a upravila Klenotka

» přečíst interview


layout

24.2.2008 - Christopher Heyerdahl Interview

Christopher Heyerdahl je ve sci-fi světě poslední dobou známá tvář. Objevil se ve Smallville či Sanctuary, ale fanoušci SG si ho vybaví v souvislosti s Athosianem Hallingem z 1. série Atlantis či z epizody Revisions v 7. sérii SG1. V Atlantis se teď ale objevuje jako představitel všech možných Wraithů, v současnosti jako všemi oblíbený Wraith Todd.

Před časem poskytl rozhovor pro Gateworld, kde mluví o postavě Hallinga a své roli v SG světě.

» přečíst interview


layout

8.2.2008 - Kate Hewlett interview

Kate Hewlett, setra herce Davida Hewletta, si ve svém nabitém pracovním programu našla čas na dvě účinkování v seriálu Stargate: Atlantis. Tam v epizodách "McKay and Mrs.Miller" a "Miller´s Crossing" hrála sestru Rodneyho McKaye, Jeannie Miller.

Krátce před Vánoci, kdy se konečně na nějakou dobu usadila v Torontu, poskytla rozhovor Gateworldu, v němž mluví nejen o své roli v Atlantis, ale i o své další práci ve filmu, televizi a divadle.

» přečíst interview


layout

11.1.2008 - Jason Momoa interview

Jason Momoa se v roli Ronona Dexe představil ve 2. sérii Atlantis a od té doby měli diváci možnost dozvědět se o něm spoustu věcí. Na další střípky z minulosti vysokého Sateďana se mohou diváci těšit i v právě vysílané 4.sérii.

Jason poskytl Gateworldu rozhovor, v němž se svěřuje s tím, co by si sám přál pro svou postavu, mluví o natáčení a o tom, jaké to je, být součástí Stargate.

» přečíst interview


layout

22.12.2007 - Chuck Campbell interview

Herec Chuck Campbell se nenápadně pohybuje v Atlantis už od 1. řady, od epizody Brotherhood, kde se poprvé objevil v přítomnosti doktora Zelenky. Od té doby se objevuje v roli technika a podobně jako Walter z SG1, má už v seriálu svou nezastupitelnou roli. Jeho hlasem zaznívá "neohlášená mimozemská aktivace"..."IDC" a podobně známé věty.

Gateworldu nedávno poskytl rozhovor o tom, jak je těžké hrát takovou roli, i jak se stalo, že jeho postava má stejné křestní jméno jako on sám.

» přečíst interview


layout

14.10.2007 - Interview s Davidem Nyklem

Gate World měl možnost hovořit s Davidem Nyklem, představitelem českého vědce Radka Zelenky ve Stargate Atlantis. David mluví o tom, že ve 4. sérii bude mít víc prostoru než kdy předtím, také se věnuje změnám, které se v Atlantis odehrály a mluví o svých nových hereckých kolegyních, Amandě Tapping a Jewel Staite.

» přečíst interview


layout

10.10.2007 - Interview s Jewel Staite

Jewel Staite, známá díky postavě Kaylee ve sci-fi seriálu Firefly, se připojí ve 4. sérii Atlantis jako nová lékařka, doktorka Jennifer Keller.

V nedávném interview pro Gate world mluví jak o Atlantis, tak například o tom, jaké to je, přijít po Paulu McGillionovi a jak se jí pracuje s Amandou Tapping a Rachel Luttrell.

» přečíst interview


layout

6.10.2007 - Interview s Torri Higginson

Torri Higginson, představitelka doktorky Elizabeth Weir, nedávno poskytla rozhovor pro Gateworld. Otevřeně mluví o své nové budoucnosti jako vedlejší postava, spekuluje, proč se tak stalo a co to pro její postavu znamená. Také dá nahlédnout do své vlastní herecké budoucnosti.

» přečíst interview


layout

11.9.2007 - Interview ze Sci-Fi Weekly

server Sci-Fi Weekly složil dohromady informace z rozhovorů, ve kterých David Hewlett (Dr. Rodney McKay), Amanda Tapping (plukovník Samantha Carterová), Rachel Luttrell (Teyla Emmagan) a Joe Flanigan (podplukovník John Sheppard) vyjadřují své názory o nadcházející 4. sérii Stargate Atlantis.

Nejenže se řady postav rozšíří o veterána z SG-1 Amandu Tapping a Jewel Staite ze seriálu Firefly, ale také příběh se vydá jiným směrem. Tento směr byl mnohými členy štábu a herci nazván jako "jemný reset" či zamíchání dosavadních příběhů.

» přečíst interview


layout

2.9.2007 - Paul McGillion interview

Paul McGillion se poprvé objevil ve světě SG v epizodě SG-1 "Torment of Tantalus". V roce 2004 získal roli doktora Carsona Becketta ve spin-offu Stargate: Atlantis. Ve 2. sérii povýšil na hlavní postavu, ale během 3. série Carson zemře.

Sci-fi world s ním dělal rozhovor na FedConu v Německu 16. června.

» přečíst interview


layout

10.8.2007 - Martin Gero interview

Gate World nedávno dělal rozhovor se scénáristou a producentem Stargate: Atlantis, Martinem Gerem. Tento autor, který napsal fanoušky oblíbené McKay and Mrs. Miller, Tao of Rodney či The Storm/The Eye, mluví o změnách v seriálu, o jeho minulosti a budoucnosti a také o tom, jaké to je, pracovat pod Joe Mallozzim a Paulem Mulliem.

» přečíst interview


layout

27.7.2007 - David Hewlett interview

David Hewlett pochází z Velké Británie, ale většinu života strávil v Kanadě. S herectvím začínal v televizi a filmu v polovině 80-tých let.

V současnosti hraje postavu doktora Rodneyho McKaye, kterého jsme mohli poprvé vidět už v 5. sérii SG-1. Na tuto roli navázal ve spin-offu, Stargate Atlantis, který letos vkročil do svého čtvrtého roku existence. Mimo herectví se věnuje i režii a scenáristice. Sklidil úspěch na několika filmových festivalech se svým režijním debutem "A Dog's Breakfast" a televizní stanice Sci-Fi právě chystá pilotní epizodu sitcomu, k němuž David píše scénář a je autorem námětu.

» přečíst interview


layout

21.7.2007 - Exkluzivní rozhovor s Davidem Nyklem

Jak jsme Vás dříve informovali, tak na letošním Festivalu fantazie byl hostem herec David Nykl, kterého všichni znáte jako doktora Radka Zelenku ve Stargate Atlantis. A nám, jako nejrozsáhlejší stránce o tomto seriálu, bylo povoleno pořádajícím fanklubem Stargate Command natočit s tímto hercem krátký rozhovor.

Video záznam z tohoto rozhovoru si můžete stáhnout zde a pro uživatele s pomalejším připojením k internetu je k dispozici přepis.

Tímto bychom také chtěli poděkovat Davidu Nyklovi za poskytnutí rozhovoru a fanklubu Stargate Command za zprostředkování setkání.


layout

16.7.2007 - Amanda Tapping interview

Amanda Tapping se narodila v Anglii, ale od tří let žije v Kanadě. Vystudovala Univerzitu v Ontariu v Kanadě, obor dramatických umění. Její láskou bylo vždy herectví a několik let strávila v divadle. Objevila se malých rolích v mnoha seriálech, např. Akta X, Směr jih nebo Krajní meze. Její největší role přišla v roce 1997, s postavou majora Samanthy Carterové v seriálu Stargate: SG-1. Za tuto roli má několik hereckých nominací, včetně Gemini nebo Saturn Awards.

» přečíst interview


layout

24.6.2007 - Mallozzi & Mullie interview

Oba tito scénáristé se připojili k SG-1 před sedmi lety, v její 4. sérii. V současnosti jsou vedoucí scénáristé ve 4. sérii SGA. Gateworldu nedávno poskytli rozhovor, kde mluví převážně o SGA, o nových postavách a hercích, a o změnách v příběhu, kterých se fanoušci dočkají na podzim.

» přečíst interview


layout

10.6.2007 - Rachel Luttrell interview

Rachel Luttrell hraje postavu Teyly Emmagan ve Stargate: Atlantis. Role vůdce mimozemských Athosianů, bojovníka a diplomata, jí poskytla příležitost se naučit bojové umění "Kali". Kromě herečky je také talentovanou zpěvačkou a na Ruské Akademii klasického baletu vystudovala balet. V rozhovoru mluví hlavně o nadcházející čtvrté sérii SGA, ale také o hereckých kolezích a své budoucnosti.

» přečíst interview


layout

1.6.2007 - Paul McGillion interview

Paul McGillion, jehož postava doktora Becketta bývá často nazývána "srdce Atlantis", dělal rozhovor pro Gateworld na pláži v Californii. Herec, jenž se nedávno přestěhoval do USA, zodpověděl pár otázek přímo před překrásným příbojem.

Zodpověděl otázky, které se týkaly smrti jeho postavy, odchodu z Atlantis, jeho roli ve filmu "A Dog's Breakfast", o účinkování v internetovém seriálu Sanctuary a o tom, jaký je jeho život "po Sunday".

» přečíst interview


layout

26.12.2006 - Joel Goldsmith interview

Joel Goldsmith je zodpovědný za hudbu k Stargate SG-1 i Stargate Atlantis.

Tu tvořil v průběhu posledních dvou let pro 40 epizod ročně a už se velmi těší na malý oddych v novém roce 2007.

V tomto rozhovoru Joel vypráví právě o hudbě v Hvězdné bráně a dokonce se dozvídáme, že právě komponuje hudbu k Antikům, kteří se objevili v nových dílech Atlantisu. Rozhovor pro Vás do slovenštiny přeložil Jonas.

» přečíst interview


layout

25.12.2006 - interview s McGillionem

Paul McGillion se narodil v Paisley ve Skotsku jako šesté ze sedmi dětí. V posledních 15ti letech se hodně věnoval filmu, televizi a divadlu.

V SGA hraje postavu doktora Carsona Becketta a nedávno odpověděl na otázky přímo od fanoušků.

Hovoří o třetí sérii SGA, o práci na A Dog's Breakfast, i o práci na jiných projektech.

» přečíst interview


layout

3.12.2006 - Kavan Smith interview

Kavan Smith ztvárnil postavu majora Lorna v SG-1 a o tři roky později byla jeho postava oživena v Atlantis. V současné době přebíhá mezi studii a mezi rolemi Lorna v Atlantis a agenta Garrytiho v The 4400.

» přečíst interview


layout

30.10.2006 - David Hewlett interview

Podzimní nadílka rozhovorů pokračuje i nadále. David hovoří o Atlantis, SG-1, o svém režijním debutu, ale i soukromí.

» přečíst interview


layout

29.10.2006 - interview s Kate Hewlett

Jak již příjmení napovídá, rozhovoru tentokrát neunikla "Rodneyho" skutečná i filmová sestra Kate, kterou jsme měli příležitost spatřit v jedné z epizod třetí seóny.

Rozhovor pro Vás do slovenštiny přeložil Jonas.

» přečíst interview


layout

18.9.2006 - interview s Rachel Luttrell

The Scifi World měl příležitost setkat se s Rachel v Bridge Studios při natáčení epizody "The Game". Rachel hraje Teylu Emmagan, Athosianku, která se připojila k týmu Atlantis.

» přečíst interview


layout

4.9.2006 - interview s Joe Flaniganem

Přinášíme vám další rozhovor, tentokráte s již sci-fi veteránem kalifornského původu Joe Flaniganem alias Johnem Sheppardem.

» přečíst interview


layout

20.8.2006 - interview s Torri Higginson

Torri otevřeně hovoří o natáčení třetí série Atlantis, o jedné velmi kontroverzní epizodě, o popularitě jejího psa Sedgewick a poště od fanoušků.

» přečíst interview


layout

5.8.2006 - interview s Davidem Hewlettem

Rozhovor s představitelem Dr. Mckaye nejen o Stargate, ale i o jeho připravovaném filmu, vztahu k sestře, seriálu Dr. Who a také o složitosti psaní a režírování.

» přečíst interview


layout

22.7.2006 - interview s Martinem Gerem

Fanoušky Stargate Atlantis oblíbený scénárista Martin Gero si našel půl hodiny času na rozhovor pro Gateworld. Rozhovor poskytl přímo ve své kanceláři, sedící pohodlně ve své židli.

Martin píše pro Atlantis od první sezóny od epizody "Childhood's End" a od té doby napsal také jednu pro SG-1. Většina z jeho epizod od "Storm" po "Grace under Pressure" měla velký úspěch. Nejspíš má nějaký tajný recept, protože jeho epizody bývají fanoušky velmi oblíbené.

» přečíst interview


layout

9.6.2006 - interview s Robertem Cooperem

Robert C. Cooper je scénárista, producent a nyní i režisér SG-1 a Atlantis. Cooper je jeden ze dvou mužů, kteří mají celý svět Stargate ve svých rukou. Udělal si chvíli čas na rozhovor s GateWorldem, kde mluví o budoucnosti obou seriálů. Autorem českého překladu je Klenotka.

» přečíst interview


layout

31.5.2006 - interview s Davidem Nyklem

David Nykl alias Radek Zelenka, jak jej známe ze Stargate Atlantis, poskytl před nedávnem GateWorldu interview, jehož překlad vám nyní přinášíme i my. Autorem slovenského překladu je Jonas.

» přečíst interview


layout

20.4.2006 - interview s McGillionem

Dnes vám přinášíme jedno interview drobet postaršího data, avšak stále ještě dostatečně aktuální, a to s představitelem Carsona Becketta. Autorem slovenského překladu je Jonas.

» přečíst interview