FÓRUM SGA
Novinky
08.05.2012 - Zemřel Joel Goldsmith

Stargate opustil další její významný člen, a to ten, který měl na starosti jednu z nejvýraznějších složek všech seriálů - skladatel Joel Goldsmith. Kromě skládání hudby ke všem Stargate seriálům, složil například hudbu k Emmerichovu Měsíc 44 nebo fantasy Kull Dobyvatel.
Fanoušci Stargate si ho ale budou navždy spojovat s jeho hudebními motivy, za něž byl třikrát nominován na cenu Emmy (jednou za SG, dvakrát za Atlantis).
Nejstarší syn Jerryho Goldsmithe zemřel ve věku 54 let.


layout

20.11.2011 - Hlasování o nejlepší povídku na fóru

Každoročně - tedy už nějaký ten rok to bude - probíhá na fóru v povídkové sekci povídková soutěž. Letos jsme se však rozhodli trošku onu soutěž obměnit. Nechceme, aby vznikalo nějaké ovlivňování a ani předhánění se. Vždy se jednalo o subjektivní záležitost, a proto jsme se letos rozhodli o Průzkum CELÉ Povídkové sekce, který poukáže na to, které povídky mají naši čtenáři rádi a doufáme, že tímto oživíme i povídky, které jsou stále velmi kvalitní, ale jelikož nejsou na hlavní straně, tak nejsou moc čtené.

Věříme, že na základě toho se pak naši čtenáři mohou lépe orientovat na fóru a stále se vracet k našim dobrým starým klasikám, které nás sem nalákaly, a nebo nás i spojily dohromady.

Průzkum probíhá pro všechny povídky na fóru a můžete pro své favority hlasovat v několika různých kategorií, jako jsou např. "Nedokončená povídka", "Dokončená povídka", "Poezie" i další... Hlasovat můžete klidně i jen v některých kategoriích (není nutné vyplňovat všechny)

Hlasování probíhá od 17.11.2011 do 11.02.2012

Tímto bychom vás, milí čtenáři, chtěli poprosit o vaše hlasy a doufáme, že vám povídky budou pěkným zpříjemněním dne.

Více informací naleznete zde kde můžete také i hlasovat. Diskutovat můžete tady


Dále se v informačním šumu před několika měsíci ztratila novinka o dokončení virtuálního seriálu SGO.
Vydáním poslední jedenadvacáté episody došel po třech a půl letech do svého konce autorský povídkový projekt Stargate Odyssey, čili virtuální seriál, který na našem fóru postupně realizovalo více než deset autorů z prostředí fanfiction.
Ač se SGO snažil vyrovnat anglicky psaným virtuálním seriálům, z nichž nejznámější je Stargate Horizon, v posledních dvou letech se aktualizace dočkával pouze sporadicky a také jeho poslední trojdíl je zčásti tvořen pouze vysvětlujícími popisy plánovaného děje. Přesto se SGO dočkal (více méně) regulérního uzavření a na kontě má více než tisíc stran textu.
Pokud vás tedy zajímá, jak příběh lodi EJF Odyssey, okupované Země a všech postav dopadl, zabrouzdejte sem.layout

30.08.2011 - Tři reporty z conů od Tar-ary

Opět je tu okénko s reporty od Tar-ary na pár conů z roku 2011. Pokud jste zde byli, můžete si to připomenout, pokud ne, můžete si přečíst, co jste zmeškali. Před týdnem proběhnutý Parcon, con s dlouhou tradicí a o něco dřívější STARcon, zaměřený na Star fenomény a PragoFFest, který vznikl z Pragoconu.

Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii a dokumentace k dalším akcím je k nalezení na stránkách Tar-ary.
(V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, známou kombinaci kláves: Ctrl+F5)


layout

13.5.2011 – Připomenutí, novinky a jedno sbohem

Tahle novinka bude asi ve své první části hodně osobní nejen pro mě (Klenotku, jejíž zprávy na web poctivě umisťuje kucix, a ještě se snaží občas přinést něco nového ;-)). Smutné sbohem jsme tento týden dali nejen Stargate: Universe, ale celému Stargate vesmíru.

Od vzniku filmu v roce 1994 do poslední epizody Universe uběhlo 17 let. Pro někoho je to velká část života, pro někoho dokonce celý život. Pro nás, kdo ještě před nějakými 13-ti lety dobíhal domů ze školy či z práce podívat se na Nově na novou epizodu, je to i připomínka starších časů, kdy byl internet vzácností a epizody se sháněly všelijak (pamatujete ty 30ti MB ripy? ;-)). Pokud se někdo rozhodne stejně jako já zavzpomínat na Stargate maratonem jedním ze seriálů, nebo si jen symbolicky povzdychne, že místo velkým „bang“ odešla Stargate potichu, mám alespoň jednu vzpruhu – nejste v tom sami ;-)

Krátký, ale pěkný článek se objevil například na moviezone.

Budoucnost Stargate není ale nijak růžová. MGM se z dluhů sice vyhrabala, ale Stargate rozhodně není její prioritou. Atlantis film existuje jen v podobě scénáře, a tak tomu nejspíš i zůstane. A protože se MGM odmítá vzdát práv, nehrozí ani, že by taková SGU časem pokračovala jinde.

Sama patřím mezi velké kritiky změn, které ve Stargate v době 4. série Atlantis proběhly, ale rozhodně jsem na Stargate nezanevřela. Dále se pídím po tom, co se děje i za branami studií a mimo kanadské lesy.


První novinka se týká herců, hlavně Jasona Momoa, který strávil většinu loňského roku v Rumunsku, kde se tvářil zarputile jako nový Conan. Arnie to určitě není, ale minimálně v traileru si ostudu neudělal. Film samotný má premiéru 18.srpna a bude ve 3D.

A co ostatní? Rachel Luttrell se více než herectví věnovala novému CD s názvem „I Wish You Love“, které by mělo velmi brzo vyjít.

David Hewlett, zdá se, začal opět pracovat na svém seriálu „Starcrossed“, který vymyslel a snaží se ho opět prosadit. Nějakou dobu se zdálo, že seriál je u ledu, ale zdá se, že je o tento sitcom z prostředí natáčení sci-fi seriálu stále zájem. Držme palce.


A teď ještě návrat ke konci Stargate. Pro ty, kteří vládnou lepší angličtinou (nebo si ji chtějí zlepšit) existuje alespoň útěcha v podobě knih. Celý jejich seznam, včetně anotací, se můžete přečíst zde. Nejzajímavější je v současnosti asi 6-ti dílná série Stargate: Atlantis – Legacy, jejíž už třetí část vyjde v červnu. Je to přímé (byť ne oficiální) pokračování Atlantis, a začíná přesně tam, kde seriál skončil.


To je pro dnešek (a asi zase na delší dobu ;-)) vše.


layout

25.01. 2011 - Atlantis film odsunut na neurčito

Někteří fanoušci se zaradovali, že zrušení SGU a částečné vyhrabání MGM z finančních problémů by mohlo nakopnout výrobu SGA filmu. Joseph Mallozzi ale ve svém blogu upozornil, že tomu tak není. Zrušení SGU je ve skutečnosti velmi špatné znamení pro další existenci SG universa. Stargate: Extinction, jak zní název scénáře k filmu, sice vypadal chvíli nadějně, ale vypadá to, že Atlantis asi nikdy nebude mít víc, než pět sérií. Samozřejmě existuje naděje, že by film mohl někdy vzniknout, ale MGM bude mít pravděpodobně jiné priority a většina lidí, spolupracujících na SG, se už rozutekla jinam. Nemluvě o tom, že kulisy SGA (a SG1) už byly rozebrány. Většina herců se přesunula k dalším projektům (například Rachel Luttrell pracuje na CD, které vyjde koncem ledna), a některé z nich by asi museli hodně přemlouvat k návratu.


layout

18.01.2011 - Koprcon reporty od Tar-ary

Opět tu máme něco z oblasti reportů. Tentokrát se podíváme do Kopřivnice (pro někoho blízko, pro někoho pěkná štreka :)) a to konkrétně na KoprCon 2010. Letošní byl ve znamení SW, ST, Dinosaurů a Warhammeru. A kdo chce, může se podívat i na to, jaký byl Koprcon 2009 - minulý rok (protože když to autor není schopen dopsat nějak rozumně, schová to do packu "Koprcon reporty" :)).

Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii (v případě fotek i z letního FF 2010) a dokumentace k dalším akcím jsou na stránkách Tar-ary.
(V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, kombinaci kláves: Ctrl+F5)


layout

19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

Něco podobného tedy říká James Rundle, píšící pro Sci-Fi Now. Špatnou sledovanost nepřikládá jen fanouškům dvou předchozích seriálů Stargate, ale například i přesunu vysílání na úterní večer. Cituje ale například Brada Wrighta, nebo některé SGU herce, kteří věří, že hodně fanoušků (zejména Atlantis), vidí SGU jen jako náhražku za Atlantis. V diskuzích se dá vysledovat hlavně to, že seriál je o „hvězdné bráně, kde není skoro hvězdná brána“, a že se tu částečně odklonili od schématu epizodních příběhů, na což nejsou někteří skalní fanoušci SG zvyklí.
Tohle musí posoudit někdo, kdo SGU sleduje, a zhodnotit, zda tyhle argumenty pro nízkou sledovanost jsou pravdivé, nebo jestli se lidé nedívají prostě proto, že je SGU špatná nebo se jim nelíbí.

A ještě malá novinka z hereckého Stargate universa – pokud fanoušky Rachel Luttrell zajímá, co jejich oblíbenkyně právě teď, kromě péče o dítě, dělá, pak by měli ke konci listopadu zbystřit. Rachel totiž nazpívala CD, které vyjde právě koncem tohoto měsíce. Mělo by jít o jazz i nějaké bossa nova rytmy.
Odpovídá také na další dotazy, včetně vzniku SGA filmu, o kterém si myslí, že nejspíš nevznikne (ale uznává, že se může mýlit)
Co dalšího Rachel dělá, se můžete dočíst tady a tady.


layout

24.10.2010 - Tři reporty akcí minulých od Tar-ary

Po nějaké době je zde opět aktualizace z oblasti reportů a dalších dokumentací z conů. Můžete zde najít reportáže z: ConventiCon - menší con v srpnu konaný v Praze, kde měl Fan Project svou samostatnou linii.
Tricon - spojení tří conů na hranicích s Polskem
CzechTREK - tradiční setkání ST fanoušků v Praze, obohacené zahraničním hostem

Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii (v případě fotek i z letního FF 2010) a dokumentace k dalším akcím jsou na stránkách Tar-ary.
(V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, kombinaci kláves: Ctrl+F5)


layout

9.8.2010 - Report London Film and Comic Con od Tar-ary

Nyní je zde novinka z trochu jiného soudku a to report na con, který se konal uprostřed července v Londýně. Pokud si chcete udělat obrázek, jak to tam probíhalo, zde máte šanci (pozor, bude to výlet skrze oči autora reportu ;-)).
Fotky v galerii.
Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii a dokumentace k dalším akcím je k nalezení na stránkách Tar-ary.
(V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, známou kombinaci kláves: Ctrl+F5)


layout

3.8.2010 - Další detaily o SGA/SGU crossoveru

V minulé novince jsme psali o crossoveru mezi Atlantis a Universe. Jak si jistě plno z vás všimlo, tak v San Diegu se koná taková malá událost s názvem Comic Con, a právě tam bylo řečeno, že crossover se opravdu chystá - a že v něm bude Robert Picardo a David Hewlett. Aspoň zrovna tyhle postavy dávají smysl, hlavně tedy aspoň McKay, vzhledem k jeho zkušenostem s antickou technologií. Neví se ještě, jestli se jeden nebo druhý objeví na palubě Destiny nebo budou na Zemi, ale na to, jak měla být SGU nezávislá na předchozích sériích, se tam těch postav objevuje trochu moc. Ale neříkali něco o nezávislosti na předchozí sérii i o Atlantis?


layout

17.7.2010 – Konečně novinky

Tak jsem byla v přívalu veder schopná konečně dát dohromady nějaké noviny.
První, která asi zaujme Atlantis (a Universe) fanoušky je, že se chystá Atlantis/Universe crossover. Půjde o dvě postavy z Atlantis, které se vyskytnou v Universe. Zatím se neví nic bližšího, ani jak to chtějí dát dohromady, ale když byli autoři schopni najít způsob jak do Universe nasadit na chvíli skoro celou SG1, tak proč ne. Co se týče Atlantis filmu, tak to je stále na bodě mrazu, i když scénář už je hotový. Pořád problikává světélko naděje, že někdy bude. MGM má ale obrovské finanční problémy, a když byli schopni stopnout i natáčení Jamese Bonda, tak kdoví, jaké má priority. Možná prodej práv někomu jinému by byl řešením?

A teď k hercům – ta asi už obecně známá věc je obsazení Jasona Momoa do role Conana. Podle fotek z natáčení Jason sice není Arnold, ale nevypadá to až tak céčkově, jak se asi mnozí báli. Možná slušné béčko? ;-)

A co dál? Nedávno měl premiéru horor Splice Vincenza Nataliho. Ten se neobejde ve filmu bez svého maskota Davida Hewletta, který se vedle hlavních představitelů – Adriana Brodyho a Sarah Polley – ve filmu v malé roli také objevil a účastnil se i premiéry. Dobrá zpráva je, že Splice byl velmi dobře hodnocen kritiky i diváky. Ta špatná, že těch diváků ho bohužel tolik nevidělo a Splice vyklidil hlavní filmovou desítku docela rychle. To prakticky znemožňuje jakékoliv naděje na uvedení v kinech u nás. Tak snad se dočkáme na DVD.

David by se měl v nejbližší době objevit na plátně ještě jednou, tentokrát vedle Rachel Weisz a Vanessy Redgrave v dramatu The Whistleblower. Na trailer (a Davida v něm) se můžete podívat tady. Tenhle film má Oscarové ambice, takže je pravděpodobné, že ho uvidíme už letos na podzim (tedy „my“ jako čeští fanoušci asi ne, „my“ se dočkáme až nejspíš na jaře). David hraje roli jednoho z lidí, zapleteného do spiknutí kolem únosu dívek v Bosně v roce 1999 a nejde o tak docela malou roli, takže uvidíme, co z toho vyleze.

To je pro dnešek vše, o dalších hercích vyhrabu něco zase propříště a snad to tentokrát nebude trvat půl roku ;-)layout

20.4.2010 - Festival fantazie

Jako tradičně každý rok, i letos v Chotěboři na začátku července proběhne Festival fantazie (FF). Příležitost pro všechny fanoušky sci-fi, fantasy, filmů, seriálů, her, DDR, ale i divadla či jen pokecu s podobně "postiženými", se své oblíbené činnosti věnovat naplno. Letos se FF koná 1. - 11. července, a v jeho programu si vybere každý. Letos v Chotěboři opět potkáte i spoustu hostů, včetně Davida Nykla či Robert Llewellyna.

Při přihlášení předem dostanete slevu a spousta programových linií navíc nabízí v různých soutěžích volné vstupenky. Přihlásit se můžete zde a pokud byste si rádi odpřednášeli i nějakou tu přednášku o svém oblíbeném tématu, tak neváhejte kontaktovat šéfy jednotlivých linií.

Co se týče ubytování ve spacáku, i letos se chystá společné "projecťácké" ubytování, které zařizuje prezident Fan-Projectu, Tillion, a o němž podrobnosti najdete na fóru.

Těším se na setkání se všemi přáteli i známými, ale i novými lidmi, kteří možná ještě dosud váhají, zda přijet, či ne - dejte na mě a pojeďte, nebudete litovat.layout

6.3.2010 - Co dál?

Určitě jste si poslední dobou všimli nedostatku novinek. Je to jednak způsobeno nedostatkem času hlavní (a jediné) redaktorky (mě), ale samozřejmě hlavně tím, že novinky zkrátka nejsou. Alespoň ne přímo z SGA. Film je v nedohlednu, a vzhledem k jiným závazkům všech herců, to ani nevypadá, že by vznikl. Názor Michaela Shankse na to, že další SG1 film už asi nebude, tomu rozhodně taky nenahrává. Filmy se měly točit společně a producenti by stejně dali přednost zavedenější značce, tedy SG1. A společnost MGM, která Stargate vlastní, rozprodává významné značky, protože jaksi nepatrně krachuje. Co z toho vyplývá? Že vlastně není moc o čem psát, protože film nejspíš nebude.

Můžeme dál doplňovat popisy postav, epizod a lexikon, ale pro někoho, kdo viděl poslední epizodu Atlantis někdy loni v zimě, se popisy epizod nepíšou snadno. Takže to určitě taky nebude hned. Fórum samozřejmě funguje normálně, to nemá se samostatným SGA webem nic společného. A co se týče SG1 webu, tak ten (ne)funguje odděleně, spravuje ho někdo jiný, takže stížnosti a názory na něj prosím směřujte jinam, s tím já bohužel nic neudělám.

Můžu dál sledovat dění kolem herců. Pokud nevadí, že to nebudou novinky přímo o SGA, a zajímá vás, co dělají herci, ráda o nich sem tam něco napíšu. Nedá se říct, že by o nich nebylo co psát, protože většina z nich je aktivní jinde. Občas se objeví nějaká novinka třeba o DVD a podobně, ale to jen velmi vzácně. Takže se ptám vás, čtenářů (jestli ještě nějací zbyli), o čem bychom měli psát? A byl by někdo ochoten třeba přispět? Ono je fajn, když někdo na fóru zařve "ale novinky jsou!", ale sám není ochoten nic napsat nebo na novinku nasměrovat. Já jsem dost časově vytížená a sotva se podívám na fórum. Ale stránce jsem dala dlouhých pět let života a nehodlám sledovat, jak upadá a zarůstá mechem (samozřejmě pouze virtuálním ;-)). Jak tedy dál? Psát o hercích a jejich projektech? Nevadila by vám občasná novinka i o SG1 či jejích hercích? Sem tam nějaký "tématický" článek? (ať už si pod tím představíte cokoliv?) Vaše názory rozhodně ocením. Psát je můžete pod tuhle novinku, případně i mně do pošty na fóru. Zdraví stále vaše, ač velmi vytížená a na conech nepřítomná Klenotka :-)layout

16.01.2010 – Bude se Jason ohánět mečem i na velkém plátně?

Každý seriálový herec sní o tom, že se dostane na plátna kin a bude z něj velká hvězda. Dost často to sice funguje naopak (kdysi úspěšný filmový herec utíká do televize, aby měl aspoň nějakou práci), ale občas se to někomu podaří. Teď se objevil víceméně neověřený drb o tom, že v remaku Barbara Conana (či, jak s oblibou remakům dnes říkají, „nová verze“, aby to neznělo moc vykradačsky), by se mohl objevit Jason Momoa. Toho jistě všichni dobře známe jako Ronona Dexe. O nějakém herectví se v případě SGA nedá moc mluvit u nikoho, hlavně proto, že většina herců neměla CO hrát, ale vrčet a ohánět se mečem umí dobře. Prý se uvažuje o třech jménech, vedle Jasona internetem putuje jméno Kellan Lutz, což vám, pokud jste fanoušci dobrých filmů a literatury, absolutně nic neřekne. Hrál jednoho ze světélkujících upírů v upírské Twilight sáze, a je oblíben určitou skupinou lidí právě proto, že „byl v Twilightu“. O třetím jménu se nic neví, ale celé to taky může být pěkná kachna. Jedna ze strategií, kterou herci (nebo spíš jejich agenti) dělají, když kariéra herce upadá nebo se nehýbe směrem, jakým by chtěli, je, že jejich jméno spojí s nějakým důležitým projektem. Roli nakonec nedostanou, ale ví se o nich, což je důležité. Samozřejmě to Jasonovi budeme přát, jako dalším hercům, kteří se ocitli po zrušení SGA bez práce. Jediní, kteří si nemůžou stěžovat, jsou Robert Picardo, David Hewlett a ano, stále-se-do-SGA-počítající Amanda Tapping.
Pokud by Jason nějakým zázrakem tu roli dostal, znamenalo by to i jinou věc – herci z Atlantis se rozutíkají, a dávat je pak složitě dohromady kvůli filmu by se už nemuselo povést. Jestli nějaký film bude, což vzhledem k finančním potížím MGM v současnosti není příliš reálné.


layout

16.1.2010 - Diskuze o hrách

Rádi hrajete hry a diskutujete na fóru? V tom případě věnujte prosím pozornost této mimořádné "tiskové zprávě" :-)

layout

24.12.2009 - Veselé Vánoce

Vážení návštěvníci webu, pravidelní i nepravidelní, fanoušci sci-fi, geekové, nehmotné entity a ostatní tvorové a obyvatelé tohoto i jiných světů, už jsou tu zase Vánoce. Za tuto část redakce, SGA-Project.com, vám já Klenotka a můj kolega kucix, přejeme co nejkrásnější prožití vánočních svátků. Přejeme pevné nervy při návštěvě příbuzných a ještě pevnější nervy při rozbalování dvanáctých ponožek. A to nejdůležitější - hodně pohody, lásky a štěstí.
Ač se snažíme být každý rok originální, jde to stále hůř, a tak mi dovolte letos opět poskytnout vánoční video v podobě Trans-Siberian Orchestra, tentokrát ale s jejich vánoční písní Christmas Eve/Sarajevo.

Veselé Vánoce!


layout

starší