FÓRUM SGA
RSS
adresa RSS kanálu pro Stargate novinky: www.sga-project.com/rss_news.php
adresa RSS kanálu pro aktualizace webu: www.sga-project.com/rss_update.php

Co je to RSS

Existuje řada různých programů pro práci s RSS, můžeme doporučit třeba FeedReader.

V pravidelných intervalech zkoumá, co se změnilo na webech, které máte přihlášeny. Když na webu přibude nový článek, v pravém spodním rohu obrazovky vašeho počítače se objeví okénko s titulkem zprávy. Zároveň se v nástrojovém pruhu začne točit ikonka programu. Stačí klepnout na odkaz, otevře se okno FeedReaderu v němž je přehled aktuálních článků. Jednotlivé články si můžete přečíst přímo ve FeedReaderu (funguje jako internetový prohlížeč), anebo ve svém běžném prohlížeči webových stránek.

S FeedReaderem nebo jinou čtečkou souborů RSS zkrátka budete vždy v obraze a o novém článku se dozvíte klidně i několik minut po jeho vydání (interval aktualizace je dvacet minut a lze jej přizpůsobit vlastním potřebám). Nikdy nezmeškáte žádnou novinku nebo důležitou aktualizaci webu. Důležité také je, že při kontrole se přenáší jen velmi malé množství dat (třeba jen dva kilobajty).

Takže v ideálním případě si do FeedReaderu můžete zadat RSS adresy všech stránek, které pravidelně sledujete, a bez dlouhého klikání a zadávání adres mít na jednom místě vše potřebné.